Střední odborná škola uměleckořemeslná s.r.o.

oficiální stránky školy

Peter Smik
Peter Smik
Peter Smik

Peter Smik
Umělecký keramik


Účastnil se mnoha výstav doma i v zahraničí. Jeho díla dnes najdeme v soukromých sbírkách v České republice i na Slovensku, ale také ve Francii, Švýcarsku i Polsku.

Anna Bradnová
Umělecký pozlacovač


Majitelka úspěšné firmy Bradna restaurování s.r.o. Zakázky např. restaurování mobiliáře v kostele v západočeských Plasech, plzeňské katedrále nebo obou kostelích ve Staré Boleslavi.

David Lomos
Zlatník-klenotník, pasíř, restaurátor a designer


Vítěz jedenáctého ročníku soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016. Založil vlastní ateliér DALOO. Restauroval mimo jiné oltář Pražského Jezulátka, tabernákl Panny Marie Mantovské

Peter Smik
Peter Smik
Peter Smik

Ľubomír Hoľma
Umělecký keramik


Stal se posledním pokračovatelem trstenské keramiky, která je známá nejen na Slovensku ale i v zahraničí. Pod jeho vedením vznikla na Slovensku Soukromá základní umělecká škola Ľubomíra Hoľmu.

Luděk Dvořák
Umělecký truhlář a řezbář


Jeden z členů odborného týmu, který se podílel na obnově chaty Libušín na Pustevnách. Pomoc při restaurování pernštejnské dubové truhly z roku 1486. Ve Valašském muzeu v přírodě se podílel na restaurování nábytku pro připravovanou výstavu (Městečko pod Radhoštěm).

Pavel Mara
Umělecký kovář


Stal se mistrem kovářem ve státě Alberta na západě Kanady. Pracuje pro celou řadu designerů, architektů a stavebních firem a především soukromých zákazníků.

Peter Smik
Peter Smik
Peter Smik

Oliver Braun
Umělecký štukatér


Firmu Umělecké štukatérství Oliver Braun začal budovat od nuly, když mu bylo teprve dvacet let. Za sebou má několik desítek projektů, které zahrnují jak obnovu kulturních památek či opravy budov, tak vytváření vlastních návrhů.

Pavel Brabec
Umělecký sklenář


Ve svých 40 letech se rozhodl pro rekvalifikaci a začal studovat SOŠ uměleckořemeslnou – obor umělecký sklenář a pod vedením mistrové p. Čermákové se zdokonaloval v umění výroby vitráží. Založil svoji vlastní firmu „PB sklo design“ a naplno se věnuje vysněné práci.

Adéla Anděla Bursová
Vlásenkář a maskér


Stylistka a vizážistka, která se stará o vzhled politiků, podnikatelů a sportovců. Jejími štětci prošla třeba snowboardistka Eva Samková, jezdkyně Rallye Dakar Ollie Roučková, rapper Paulie Garand, ATMO music, Andrea Verešová a mnoho dalších. Mistryně České republiky v make-upu, vicemistryně v airbrush make-upu a finalistka Mistrovství světa.

Jakub Šturc
Karolína Bathory

Jakub Šturc
Umělecký kovář


Student, který vyměnil účetnictví za řemeslo a tvůrčí práci. Byť vystudoval obchodní akademii, rozhodl se dále pokračovat ve studiu jako umělecký kovář na SOŠ uměleckořemeslné Podkovářská a po jehož ukončení vykonává práci, která ho baví a zcela naplňuje.

Karolína Bathory
Umělecký keramik


Pro Karolínu je zcela zásadní, aby byl proces tvorby kreativní a vznikaly jedinečné originály, čemuž pomáhá ruční modelace a také technologie raku výpalu. Takový způsob práce přináší i svá úskalí, je časově náročný a často je těžší pro takové sochy hledat zákazníky. Na druhou stranu je však práce na originální tvorbě pro keramičku neustále fascinujícím procesem seberozvoje a experimentu.