Střední odborná škola uměleckořemeslná s.r.o.

oficiální stránky školy

Termín: 17. – 21. září 2018

Místo: VELEŠÍN (okr. ČESKÝ KRUMLOV)

 

Studijní pobyt v jižních Čechách je určený žákům studijního oboru Starožitník (třídy S1A, S2A, S3A, S4A). Teoretická a praktická výuka odborných předmětů Dějiny umění, Techniky, Užité umění, Depozitář a ochrana předmětů, Památková péče a Znalectví bude probíhat mimo školu v jihočeské krajině, která ve středověku patřila slavnému českému rodu Vítkovců, pánům z Rožmberka.

Organizátorem workshopu je Mgr. Miroslav Smaha, historik umění /Tel.: +420 723 955 871/

Program

Během pobytu ve Velešíně na pomezí Českokrumlovska a Českobudějovicka navštívíme státní zámek Hluboká, středověké hrady na řece Malši, unikátní pozdně gotickou tvrz Žumberk z 15. století v přírodním parku Novohradské hory, poutní areál v Římově s loretánskou kaplí a unikátní křížovou cestou z 2. poloviny 17. století, Státní hrad Rožmberk – rodové sídlo Rožmberků, cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě založený roku 1259 Vokem I. z Rožmberka, který je jednou z nejvýznamnějších kulturních památek jižních Čech a jediným fungujícím mužským cisterciáckým klášterem u nás.

Ubytování a stravování

Ubytování je reservováno pouze pro žáky a pedagogický doprovod na koleji Střední odborné školy strojní a elektrotechnické, U Hřiště 527, Velešín, kde jsou k dispozici dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, společenská místnost s TV a kuchyňka.

Stravování bude zajištěno v jídelně SOŠ SE: snídaně 30,-Kč, večeře 54,-Kč, obědy si každý student zajistí individuálně. Je možné plně využívat kuchyňky na pokojích, poblíž našeho ubytování je obchod s potravinami COOP.

Doprava

Odjezd v pondělí 17.9. v 8.00 hodin vlakem z Prahy hlavní nádraží (Ex 531 Jižní expres). Návrat do Prahy v pátek 21.9. ve 20.00 hodin na Hlavní nádraží (Ex 1544 Jižní expres).

Náklady workshopu

Ubytování 250,-Kč/os/noc, jízdné vlakem tam i zpět cca 360,-Kč, každý student potřebuje hotovost 600,-Kč na vstupy do muzeí a památkových objektů.

Předpokládané výdaje celkem 1.960,-Kč (nezahrnuje stravování). Prosíme složit zálohu ve výši 500,-Kč. Děkujeme.