Střední odborná škola uměleckořemeslná s.r.o.

oficiální stránky školy

Školní licence sady Microsoft Office pro žáky SOŠ uměleckořemeslné zdarma

V rámci licenčního programu na produkty Microsoft, který škola uzavřela, nabízí společnost Microsoft možnost užívat kancelářský programový balík Microsoft Office pro žáky (i učitele) ZDARMA (jedná se o programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Forms, Sway, OneDrive pro firmy, … pouze po dobu studia. Rovněž získají žáci přístup do online služeb – např. Teams.

V případě nefunkčnosti kontaktujte Mgr. Filipa Čermák na emailu cermak@umeleckoremeslna.cz.

Aplikace Office lze používat na počítačích PC, Mac, tabletech s Windows nebo se systémem Android, tabletech iPad a většině mobilních zařízení. Každý uživatel si může nainstalovat Office až na 5 zařizení. Instaluje se vždy aktuální nejvyšší verze Microsoft Office, pokud v průběhu užívání licence vyjde nová verze Office, dojde k automatické aktualizaci na novou verzi.

Aplikace Office se při instalaci aktivují pomocí O365 účtu uživatele a dále se pravidelně reaktivují (min. každých 30 dní). Pokud bude tato doba překročena, přejdou Office do módu redukované funkcionality čtečky souborů Office (umožní dokumenty pouze otevřít a číst, ale už ne upravovat) a uživatel bude muset po připojení k internetu znovu provést aktivaci pomocí účtu Office365.

Ukončením / přerušením studia licence na Office365 zaniká, končí přístup do O365. Office 365 lze používat i nadále, ale jen v módu redukované funkcionality – čtečky souborů Office.