Adaptační pobyt prvních ročníků

Adaptační pobyt
místo – Karlovice – Sedmihorky

Adaptační pobyt U1A
v termínu od 1.10.2018 – 2.10.2018
Odjížděli jsme v pondělí 1.10.2018 z Prahy hlavního nádraží, připraveni na pobyt v areálu Sedmihorky. Pobytu se zúčastnilo 15 žáků, zbylých pět mělo náhradní výuku.
V průběhu dvou dnů, jsme šli se studenty na dvě procházky, jedna měla okolo 14 km a druhá byla podstatně kratší. Při delším okruhu jsme měli horší počasí, ale ani to nezkazilo dobrou náladu, která nás během pobytu provázela.
V den příjezdu jsme se ubytovali v chatkách a šli jsme na výšlap, když jsme se vrátili, měli jsme v areálu připravenou večeři a po té jsme si zašli do místního podniku zahrát bowling. Po příchodu zpět do areálu šli všichni spát. Druhý den jsme po snídani sbalili své věci a šli jsme na další procházku. Po návratu z procházky jsme se svými zavazadly odjeli do Turnova do místního muzea a poté dali jsme studentům rozchod. Potkali jsme se všichni v jedné jídelně na náměstí a čas rozchodu trávili nakonec všichni společně tam. Následovala už jen cesta vlakem do Prahy.
Pobyt byl moc příjemný, studenti kteří byli před pobytem velmi uzavření a nekomunikovali se začlenili do kolektivu a během procházek se utvářely různé skupinky mezi všemi studenty a měli jsme spoustu času na povídání, kterého jsme využili a vzájemně se všichni poznávali.

 

Adaptační pobyt U1B
Ve dnech 15.-16.10.2018 jsme se vydali do okolí Turnova, abychom se lépe poznali, něco spolu zažili a strávili příjemně čas v okolních skalách a lesích. Počasí nám přálo. Během vycházek jsme navštívili Mariánskou vyhlídku, pomník horolezců, zámek Hrubá Skála, hrad Valdštejn. Večerní program byl doplněn společným bowlingem. Druhý den jsme kromě přírodních krás obdivovali i expozice turnovského muzea. Zajímavé byly zejména drahé kameny, moderní šperky, objekty v podzemí a národopis okolí. Bylo nám spolu dobře, děkujeme.